Jak zorganizować przyjęcie komunijne?

Potrzebujesz więcej informacji o przyjęciu komunijnym w ogrodzie? Doskonale trafiłeś! Wejdź w to miejsce.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy równie wyczekiwanym zdarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zdumiewać, gdyż to zazwyczaj pierwsza naprawdę poważna biesiada dla rodziny, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, iż wszystko skupione jest tylko na nim. Stąd też rodzice pragną, by ten dzień uchował się przez lata w jego wspomnieniach.

Lokal na komunię – zarezerwuj od razu jak zostanie ustalona data wydarzenia

Jeszcze przed fazą rozsyłania zaproszeń na sakrament rodzice muszą wybrać czy podejmą gości w swoim mieszkaniu czy nieodzowne będzie wynajęcie sali komunijnej. Impreza dla zaproszonych w domu jest najczęściej możliwe wówczas, jeśli organizujemy uroczysty obiad wyłącznie dla bardzo bliskiej kilkuosobowej grupy krewnych, jednak to już rzadkość. Obiady komunijne zmieniły się w ostatnich czasach w głośne eventy rodzinne, na które zaprasza się czasem do kilkudziesięciu gości, wobec tego na ogół organizowane są w restauracjach albo salach weselnych. Jeśli chcemy zabukować najładniejszą salę, zalecamy wyruszyć na poszukiwania lokalu, natychmiast jak zostanie ustalona data sakramentu. W sezonie komunijnym sporą trudnością może być też zatrudnienie wolnego dostawcy cateringu, toteż zalecamy wybrać taką salę na organizację obiadu, która współpracuje na stałe z doświadczoną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w opracowaniu dań na komunie. Istotne jest także to, żeby lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, aby dojazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był wygodny i szybki.

Organizacja komunii – o czym jeszcze pamiętać?

Rozważ zatrudnienie fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale i następujący później obiad dla gości. Obyczajem stały się też aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodziną i chrzestnymi. Sala komunijna musi zatem oferować prześliczne, estetyczne wnętrza. Innym plusem będzie możliwość skorzystania z przylegającego ogrodu, gdzie przy słonecznej pogodzie można będzie urządzić sesję zdjęciową w plenerze. Możliwość skorzystania z ogrodu to też atrakcja dla najmłodszych gości przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich spora grupa, radzimy rozważyć zatrudnienie animatora, który zajmie dzieci rozmaitymi zabawami.
Rzecz jasna, zaproszeni na obiad komunijne przyniosą podarki dla dziecka. Rodzice przeważnie zostawiają im pełną dowolność z tym zakresie. Jednak nie będzie w negatywnie odbierane, jeśli napiszemy w zaproszeniu, iż nie życzymy sobie pewnych rodzajów podarunków, przykładowo cennej biżuterii lub zabawkowych pistoletów.

Siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]