Kiedy sprzątasz piwnicę i strych zamów usługę wywozu mebli

Chcesz zlecić odbiór starych mebli? Zajrzyj w to miejsce

Większość z nas na pewno doskonale zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których w tej chwili już nie potrzebujemy, a których z rozmaitych przyczyn nie chcemy się pozbyć. Na ogół chowamy je do piwnicy, na poddasze lub do komórki lokatorskiej, aby nie zajmowały przestrzeni mieszkaniu. Rzecz jednakże w tym, iż po wielu miesiącach i te schowki robią się tak zapchane, że codzienne korzystanie z nich bywa utrudnione. Dopiero to nakłania wielu z nas do przystąpienia do gruntownych porządków, stanowiących przesłankę do tego, by uwolnić się od uzbieranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko organizujemy także, kiedy kupujemy zaniedbany dom bądź dziedziczymy po kimś mieszkanie. Warto więc mieć pojęcie, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak szybko wywieźć stare meble z mieszkania, piwnicy oraz poddasza.

Wywóz starych mebli – poznaj 3 popularne rozwiązania

Śmieci takie jak zużyte panele ścienne lub podłogowe, połamane meble, części stolarki okiennej czy sprzęty elektroniczne nie powinny zostać wyrzucone do pojemnika zarezerwowanego na odpady komunalne. Jeśli chcemy się od nich uwolnić, możemy skorzystać z kilku rozwiązań. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie pakownego auta. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te mają miejsce z reguły w miesięcznych odstępach – do czasu zbliżającej się zbiórki musimy więc zagospodarować miejsce na zdeponowanie śmieci o sporej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odbierze odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zadba ono także o legalną utylizację zebranych odpadków. Firmy wypożyczające kontenery nierzadko świadczą także profesjonalną pomoc przy opróżnianiu strychu, komórki względnie całego domu.

Utylizacja mebli – nie tylko porzucone na składowisku

Stare meble, jeżeli zostaną przekazane do PSZOK-u lub podmiotu zajmującego się utylizacją zawodowo, nie muszą zostać spopielone lub trafić na składowisko. Po rozebraniu ich na części składowe, a następnie posortowaniu komponentów według surowca, z którego są wytworzone, mogą zostać znów przetworzone i posłużyć do wyprodukowania kolejnych sprzętów. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w przeważnie się je wytwarza, polega z reguły na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które potem wykorzystuje się do wyrobu nowych garderób, łóżek oraz półek.

Siedziba:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]