Kupno samochodu używanego – jak sprawdzić auto?

Zakup auta używanego zazwyczaj wiąże się z jakimś ryzykiem – samochód z „drugiej ręki” jest naturalnie o wiele tańszy aniżeli pojazd nabyty z salonu, jakkolwiek może ukrywać różne wady. Jak wybrać nieuszkodzone auto i ustrzec się strat finansowych?

Kupno samochodu używanego – na co trzeba zwrócić uwagę?

Rok w rok wielu naszych rodaków decyduje się na kupno samochodu z drugiej ręki, co pozwala na oszczędność nawet kilka tysięcy złotych w porównaniu do wozów pochodzących od autoryzowanego dealera. Zakupy tego rodzaju często nie idą po naszej myśli – może się zdarzyć, że rzeczywisty stan techniczny pojazdu jest zatajony przez właściciela, a skryte wady wychodzą na jaw po kilku dobach od zakupu. Jak ustrzec się takich przypadków i odnaleźć auto odpowiadające naszym oczekiwaniom? Przede wszystkim najważniejsze jest szczegółowe zweryfikowanie pojazdu, między innymi poprzez sprawdzenie historii samochodu. – z jego pomocą możemy dowiedzieć się, kto był posiadaczem auta, otrzymać informacje o kradzieżach pojazdu, jego możliwych kolizjach, jak również wadach. Powinno się także sprawdzić stan techniczny auta przy pomocy specjalistycznego sprzętu do diagnostyki – demaskuje to zamaskowane defekty.

Inspekcja auta przed kupnem – jak przebiega?

Nie wiesz, co warto sprawdzić podczas zakupu pojazdu z drugiej ręki? A może nie dysponujesz możliwościami samodzielnego sprawdzania kondycji samochodu? W ustrzeżeniu się niemiłego zaskoczenia pomoże profesjonalna inspekcja samochodu, którą mogą wykonać doświadczone firmy. Podmioty tego typu mają w dyspozycji specjalistyczne urządzenia do diagnostyki, które służą między innymi do badania grubości lakieru. Inspektorzy firmy dojeżdżają do miejsca, w którym stoi samochód, sczytują VIN, sprawdzają, czy pojazd nie został skradziony, a po ukończonej inspekcji przygotowują fotorelację i wielopunktowy protokół dotyczące stanu auta.