Naprawa lodówek – zostaw to profesjonaliście

Najpopularniejsze usterki lodówek to w szczególności za niskie temperatury, niepokojące postukiwanie oraz straty ciepła. Co ważne, takie awarie czasem wynikają tylko z nieodpowiedniego położenia – wtedy musimy jedynie przenieść lodówkę. Kiedy natomiast źródło usterki tkwi gdzie indziej, niezbędna okaże się wizyta w serwisie. Ile za to zapłacimy? W których sytuacjach naprawa lodówek będzie trafionym pomysłem, a kiedy lepiej kupić inny sprzęt?

W jakich sytuacjach zdecydować się na naprawę lodówek?

Szczególnie zagrożonymi usterkami podzespołami lodówek są silnik o sprężarka. Nierzadko ich powodem okazuje się nieodpowiednie używanie sprzętu. Do środka nie należy wszak chować potraw ciepłych, zaś otwierając ją powinniśmy pamiętać o tym, aby domknąć drzwiczki. Jeżeli chodzi o urządzenia dla handlu, dobrze zastosować samozamykacze. Za niska wydajność silnika rzutuje także na pracę zamrażalnika. Pamiętajmy, iż w razie zauważenia usterki nie powinniśmy serwisować lodówki samemu. O wiele słuszniej postąpimy zlecając to fachowcom, zyskując jednocześnie gwarancję na zamówione usługi.

Naprawa lodówek – cennik

Ceny naprawy lodówek, jak nietrudno stwierdzić, zależne są od typu usterki. Inną stawkę zapłacimy za dolanie gazu, inną za serwis termostatu, a jeszcze inną za wymianę sprężarki. Odrębna kwestia to naprawa lodówek sklepowych – z uwagi na fakt, że jest to sprzęt przemysłowy, koszty serwisu czasem będą większe. Niemniej jednak koszt naprawy popularnych awarii jest bardziej opłacalny niż zakup nowego sprzętu.