Opieka nad grobami

Chcesz zlecić opiekę nad grobami Kraków? Skieruj się w to miejsce

Oblicze pomników zmarłych bliskich jest świadectwem naszej pamięci. Często niestety nie mamy chwili, by się nimi zająć – także, kiedy nagrobki zlokalizowane są w tym samym mieście, w którym żyjemy. Szczególne problemy stają się naszym udziałem natomiast, jeśli naszych bliskich pożegnaliśmy z dala od miejsca zamieszkania – w podobnych przypadkach na opiekę nad grobami niewątpliwie nie znajdziemy czasu. Nie sprawia to jednak, że pomniki muszą pozostać brudne – doskonałym rozwiązaniem okaże się wtedy świadczona przez firmy opieka nad grobami. Co nam daje taka usługa?

Zainteresowanie opieką nad grobami – dlaczego tak popularna?

Na opisywaną pomoc stawiają nie tylko osoby, którym brakuje wolnej chwili – wśród korzystających z usług działających w tym sektorze firm nietrudno znaleźć również osoby starsze, które na sprzątanie grobów zmarłych krewnych zwyczajnie nie mogą sobie pozwolić. Przedsiębiorstwa, których obowiązki to opieka na grobami często proponują również pochodne usługi, czyli montaż ławek oraz pomoc w dopełnieniu przedłużenia opłaty lub poprawienia napisów.

Opieka nad grobami – jak dużo zapłacimy?

Stawki, które musimy opłacić pracownikom opiekującym się nagrobkami naszych krewnych są bardzo zróżnicowane. Zależne są zwłaszcza od rodzaju pomocy – jeśli wybieramy jedynie pojedyncze czyszczenie, zapłacimy od 30 do 40 złotych. Jeśli jednak chcielibyśmy, by firma czyściła grób regularnie, musimy pogodzić się z wydatkiem około czterystu PLN rocznie. Nie zapominajmy, że koszty uzależnione są również od wielkości grobów, zaś najbardziej kosztowne okazuje się utrzymanie rodzinnych grobowców.

Siedziba:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]