Proteza czy implantologia? Co wybrać?

Kiedyś osoby, które z różnych przyczyn straciły zęby, zmuszone były do tego, by używać sztucznych szczęk. Nie jest to jednak trafione rozwiązanie, gdyż protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie będzie bardzo komfortowe. Dlatego tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które są znacznie bardziej komfortowe, lecz również wykazują wiele innych plusów. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie widocznych długo efektów, minimalizując do zera prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze zatem powiedzieć kilka słów na temat tego, jak wygląda operacja wszczepienia implantów zębowych, które typy są stosowane przez stomatologów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wszczepi nam implanty zębów.

Implanty zębów – jak przebiega leczenie?

Dziś implantologia stosuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 10 mm i trochę mniejsze, czyli 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia natomiast pozwala na znaczące zmniejszenie czasu gojenia – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości nawet po 3 miesiącach. Do tego czasu musi wykorzystywać chłodne kompresy, a bezpośrednio po zabiegu – unikać alkoholu, tytoniu i bardzo ciepłych potraw. Ważne jest też stosowanie specjalnych płukanek, które zmniejszają dyskomfort oraz opuchliznę.

Implanty zębowe – komu zaufać?

Implantologia ma duży wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego bardzo istotne jest to, żeby znaleźć właściwego stomatologia. Jak jednak ustrzec się niemiłych pomyłek oraz problemów ze zdrowiem? Słusznie zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi ze sporym doświadczeniem oraz korzystnymi opiniami dotychczasowych pacjentów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza z pewnością trafimy na istotne informacje.