Przygotowanie do chrzcin dziecka – ja je dobrze zaplanować?

Chrzciny Kraków - ta niezwykła oferta Cię zadowoli.

Dla rodziców chrzest jest pierwszym istotnym rodzinnym wydarzeniem, w którego centrum znajdzie się nowo narodzona pociecha, stąd też dbają o to, aby wszystko w ten dzień było idealne. Planowanie chrzcin może być jednakże wyzwaniem, szczególnie jeżeli na imprezę zaprasza się sporą liczbę krewnych oraz znajomych. W tym artykule przeczytasz parę porad, które wesprą cię w tym procesie.

Nie ma się co śpieszyć – planuj chrzciny bez pośpiechu

Kiedyś chrzciny odbywały się od razu po urodzeniu pociechy, czasem wręcz tego samego dnia, z uwagi na dużą śmiertelność niemowląt. Z biegiem lat chrzciny zamieniły się w znaczące wydarzenie nie tylko dla bliskiej rodziny pociechy, więc są planowane zazwyczaj 7-8 miesięcy po jego urodzinach. Umożliwia to spokojne rozważenie głównych aspektów tego wydarzenia, jak wybór świątyni, w której odbędzie się obrzęd, a także rodziców chrzestnych. Umawiając z parafią termin obrzędu warto uwzględnić to, ile czasu będzie nieodzowne na powiadomienie gości, a także przygotowanie dla nich poczęstunku oraz noclegu, gdy będą podróżować do nas z odległych miast. W wysłanych zaproszeniach zalecamy zawrzeć prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojego przyjazdu, co jest konieczne do określenia jaką liczbę osób ostatecznie przyjdzie nam ugościć. Nie bójmy się również powiadomić, jakiego podarunku oczekujemy dla pociechy. Rodzina przeważnie stawia na zabawki, jednak rodzicom większą radość dadzą praktyczne podarki, jak przykładowo kocyki dla dziecka, zestaw ubrań czy fotelik do auta.

Lokal na chrzest czy obiad w domu – na co się zdecydować?

Jeszcze kilkanaście lat temu chrzciny planowano przeważnie w domu rodziców dziecka, więc nie wszyscy uczestnicy obrzędu w świątyni byli zapraszani na odświętne przyjęcie. Teraz normą jest już obiad dla dużej grupy krewnych oraz bliskich i dalekich znajomych nowych rodziców. Przeglądając propozycje sal, gdzie można urządzać chrzciny, szukaj tych, które nie tylko zagwarantują wspaniale udekorowane pomieszczenia, ale też kooperują z dostawcą cateringu, który przyszykuje menu harmonizujące z charakterem imprezy oraz który zagwarantuje umiejętną obsługę biesiadników. Jeśli sakrament ma mieć miejsce latem, zalecamy znaleźć lokal na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym najmłodsi uczestnicy imprezy zamiast siedzieć przy stoliku mogą wybiegać się na dworze, a fotograf czy rodzina wykona pamiątkowe zdjęcia. Ważny jest także taki wybór sali na przyjęcie z okazji chrztu, by dojazd z kościoła do miejsca obiadu był wygodny, podobnie jak późniejszy powrót gości do wynajętego hotelu bądź domu.

Siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]