Remontujesz okna zabytkowa? Sprawdź, jak uniknąć problemów

Sprawdź, gdzie kupić zabytkowe okna, wejdź na https://www.oknostol.com.pl/okna/okna-zabytkowe/

Okna zabytkowe zwykle wyglądają znacznie lepiej niż te wytwarzane obecnie i są wielką dekoracją budynków. Walory estetyczne to oczywiście ich nie jedyna zaleta, a na ich wartość w znacznym stopniu rzutuje również wiek. Tak jak inne dobra zabytkowe, również okna powinny być konserwowane w myśl prawa – ich renowacji nie możemy przeprowadzić samodzielnie z użyciem dostępnych w markecie materiałów. Jakimi cechami jednak wyróżniają się okna zabytkowe? Jak je remontować? Kto ma uprawnienia, by wykonać takie prace?

Okna zabytkowe – jak odróżnić

Okna zabytkowe zwykle mają więcej dekoracji niż nowoczesne. Nie są również uchylane, co powoduje, że potrzebne okazują się lufciki, za pomocą których można wentylować pomieszczenie. Okna zabytkowe, jak już nadmieniliśmy, wykonane są najczęściej z drewna – surowca, który ma sporo zalet, ale wymaga regularnych remontów, a oprócz tego nietrudno go zepsuć. Dlatego tak istotne są kwalifikacje specjalistów konserwujących okna zabytkowe.

Komu powierzyć remont okien zabytkowych?

Okna zabytkowe najczęściej mają konstrukcję skrzynkową, a ta potrzebuje wysokich umiejętności – taki typ okna charakteryzuje się wszak zastosowaniem różnych, dziś już rzadko widywanych, technologii. W związku z powyższym, nawet najlepsi specjaliści nie mogą serwisować okien zabytkowych, jeśli nie zdobyli uprawnień zaświadczających ich umiejętności, które zostały nadane przez odpowiedni organ – w innym wypadku przyjdzie im zapłacić duże kary.

Siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]