Sprawdzenie historii samochodu nie zaniedbaj przed zakupem

Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na zakup auta prosto z salonu. Nie jest to zresztą konieczne, bo na rynku wtórnym dość łatwo możemy znaleźć modele, które przy prawidłowej eksploatacji posłużą nawet kilkanaście lat. Oczywiście znalezienie takiego auta wymagać będzie umiejętności diagnozowania różnego typu usterek i dużej wiedzy. Większość z nas zwyczajnie ich nie ma, jednak nie znaczy to, że tacy kierowcy, kupując samochód z drugiej ręki, skazani są na ponoszenie dużego ryzyka. Mogą bowiem skorzystać z pomocy specjalisty.

Kupno samochodu używanego – co warto sprawdzić?

Wykaz elementów, które potencjalny nabywca auta powinien skontrolować przed jego zakupem jest długa i obejmuje zarówno kwestie prawne, jak i techniczne. Jeśli chodzi o kondycję techniczną pojazdu najwięcej na jej temat powiedzą takie elementy jak szyby (zwłaszcza przednia), oświetlenie oraz ewentualne przerwy między elementami nadwozia, wskazujące na możliwą wypadkową przeszłość samochodu, podobnie zresztą jak niedomykające się drzwi. Przed kupnem auta koniecznie powinniśmy też upewnić się, że nie figuruje ono w rejestrze pojazdów kradzionych.

Komu powierzyć inspekcję samochodu przed zakupem?

Jak już wspomnieliśmy, uzyskanie stuprocentowej pewności co do tego, że samochód jest w dobrym stanie technicznym, a konieczne naprawy nie okażą się dla naszych finansów dużym nadwyrężeniem, wymaga odpowiedniej wiedzy. Dlatego czynność tę warto zlecić specjalistom wykonującym inspekcje aut przed zakupem. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest to, warsztaty oferują też sprawdzenie historii samochodu na podstawie numeru VIN.