Stomatologia mikroskopowa – kiedy po nią sięgamy?

Martwica, zapalenie miazgi, złamanie zęba, zaawansowana próchnica czy też nieodzowność przygotowania korzenia do protezownia – te stany łączy fakt, iż z reguły w ich przypadku leczenie kanałowe. Choć zabieg ten u niektórych pacjentów wywołuje dreszcz grozy, w rzeczywistości nie należy się bać tego typu terapii. Współczesna stomatologia posługuje się nowoczesnym wyposażeniem i skutecznymi środkami znieczulającymi, dzięki którym leczenie nawet sporych ubytków nie będzie skutkowało odczuwaniem bólu.

Leczenie kanałowe – na czym polega?

Wstępny etap leczenia kanałowego to odkrycie kanałów zęba i usunięcie z niego miazgi zmienionej chorobowo. W jej skład wchodzą naczynia krwionośne oraz nerw, dlatego podczas leczenia kanałowego konieczne jest użycie efektywnego środka znieczulającego. Następnie przeprowadza się dezynfekcję kanału, która ma oczyścić go ze wszelkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec napełnia się kanał zębowy cementem szkło-jonomerowym, metalem szlachetnym, ceramiką albo materiałem kompozytowym.

Wybierz dobrego dentystę do przeprowadzenia endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bowiem tak brzmi medyczne określenie leczenia kanałowego, to jeden z bardziej złożonych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie dentystycznym. Warto więc wybrać dobrego dentystę, który go wykona. Gwarancją tego, że zabieg będzie skuteczny są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Technika ta polega na wprowadzeniu w kanał miniaturowego mikroskopu transmitującego obraz do monitora. Stomatologia mikroskopowa umożliwia dentyście wprawne oczyszczenie, a następnie szczelne wypełnienie kanału, co spowoduje, że dodatkowe zabiegi nie będą już potrzebne.