Szukasz hostingu na WordPress? Wybierz usługę dedykowaną

Istnieje wiele systemów zarządzania treścią stron internetowych (Drupal, Quick.Cms, Umbraco CMS), jednak niewątpliwie w ostatnim dziesięcioleciu większość stron tworzy się o WordPress. Nic dziwnego, gdyż w przeciwieństwie do innych CMS-ów, nawet amator zbuduje na nim prostą stronę internetową, a Ci którzy posiadają kwalifikacje postawią na WordPress nawet ogromny sklep internetowy.

Z jakiej przyczyny WordpPress jest obecnie popularny?

Jeszcze 15 lat temu WordPress służył najczęściej jako oprogramowanie, na którym łatwo i błyskawicznie można było uruchomić blog. Z czasem możliwości WordPressa rozwijały się, powstały tysiące wtyczek i motywów umożliwiających tworzenie na nim coraz bardziej złożonych stron internetowych, a ostatnimi czasy też sklepów (dzięki połączeniu połączeniu z WooCommerce). Obecnie więc ten CMS służy nie tylko blogerom, ale przede wszystkim podmiotom projektującym strony www, prowadzącym działalność gospodarczą w internecie, właścicielom przedsiębiorstw czy też administratorom portali społecznościowych. Zasadniczą zaletą WordPressa jest prostota jego instalacji, możliwość wykorzystania tysięcy szablonów, które pozwalają szybko modyfikować design strony, oraz dostęp do równie dużej ilości pomocnych wtyczek, pomagających m.in. w tłumaczeniu stron, tworzeniu kopii zapasowych, eliminowaniu spamu, optymalizacji strony (SEO), dodawaniu komentarzy, przyśpieszeniu ładowania się strony, wstawianiu formularzy bądź analizie statystyk wizyt na stronie. Należy podkreślić, że większość wtyczek i szablonów dostępnych jest bez opłat! WordPress skupia sporą społeczność użytkowników, którzy dbają o ciągły jego rozwój, stąd także regularne aktualizacje systemu likwidujące luki w zabezpieczeniach i zapewniające wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Jak wybrać usługę hostingową na WordPress?

Poszukując hostingu strony dla WordPress trzeba zamówić go u dostawcy, który ma usługę specjalnie dla tego CMS. Polecany jest dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, zgodny z najnowszymi przepisami dotyczących ochrony danych osobowych i bez limitu transferu. Warto wziąć pod uwagę, czy dostawca hostingu dla WordPress korzysta z szybkich i wydajnych dysków SSD, regularnie tworzy backup danych, zapewnia bezawaryjne funkcjonowanie serwera (tj. na poziomie minimum 99%), a w razie awarii świadczy całodobowe wsparcie techniczne. Nie bez znaczenia jest także możliwość zakupu i wdrożenia certyfikatu SSL dla strony, udostępnienie darmowych narzędzi do kontroli działania serwera czy możliwość dodania nieograniczonej liczby kont pocztowych, a wszystko to w oparciu o jasny i wyważony cennik.