nieszczelne okna, uszczelnianie okien drewnianych

Uszczelnianie okien – warto przeprowadzać je regularnie

Na samopoczucie lokatorów ma duży wpływ stan techniczny okien. Okna zabezpieczają mieszkanie przed mrozem i wilgocią, ale również separują je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, ze względu na spore straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba wykonać co najmniej raz na rok. Nie warto tego zaniedbywać, bowiem po tym okresie potencjalne mankamenty mogą być już tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, w konsekwencji, ubytki ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych surowców, polega w głównej mierze na ich regulacji (w większości wypadków służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wiatrem, jak również wysokimi i niskimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale również i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]