Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

Na wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/ znajdziesz więcej szczegółów o WordPress atak.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilku lat tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, iż ilość sklepów oraz witryn działających z jego wykorzystaniem liczy się w tej chwili w setkach milionów. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a powoduje, iż strony postawione na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W sytuacji zawirusowania witryny, niezbędne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Jak poznać zawirusowanego WordPressa?

Logowanie na stronę jest zablokowane? Informacje zostały podmienione nie przez Ciebie? Na stronie widnieją linki do nieznanych Ci adresów? A może ze strony rozsyłane są wiadomości-śmieci? To zaledwie parę z możliwych przykładów wskazujących na zainfekowaną stronę. W takiej sytuacji nieodzowne jest ekspresowe działanie, żeby usunąć powód infekcji, a następnie przywrócić witrynę do należytego funkcjonowania. Usuwanie malware z WordPressa na ogół wychodzi poza zakres wiedzy ludzi, którzy na co dzień parają się wyłącznie tworzeniem stron oraz sklepów na tym systemie zarządzania treścią, dlatego czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek czy też po atakach cyberprzestępców warto powierzyć profesjonalistom od tego rodzaju zadań.

Usuwanie infekcji ze strony www – pełny przegląd baz danych i plików strony

Eksperci podejmujący się usuwania wirusów ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych prowadzą szczegółowe sprawdzenie baz danych i plików strony. Weryfikują pliki htaccess i wp-config, jak również kod wykorzystanych na stronie wtyczek oraz motywów. W procesie czyszczenia zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które ograniczą ryzyko kolejnych infekcji. Jeśli trwające dłuższy czas zawirusowanie przyczyniło się do włączenia strony do spisu wykluczeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a fachowcy mogą podjąć również niezbędne kroki w celu wykreślenia jej z takich rejestrów. Regularne uaktualnianie WordPressa oraz wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek jest szczególnie istotne, bowiem odwrócenie wszystkich skutków ataku hakerskiego nie daje pewności, iż analogiczna sytuacja nie zdarzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]