Zakładanie trawników. Co jest najważniejsze?

Wykonanie trawnika przy domu nie sprawi nikomu poważniejszych problemów – nawet, jeśli nasze praktyczne kwalifikacje nie są wystarczające. Problemy na pewno pojawią się jednak, jeśli konieczne okaże się zakładanie trawników o dużej wielkości oraz zlokalizowanych w najważniejszych miejscach – na przykład w pobliżu przedszkoli, przed ogólnodostępnymi obiektami lub w centrach miejscowości. Takie trawniki powinny bowiem doskonale się prezentować i uporać się z także bardzo nasilonym użytkowaniem. Zakładanie trawników dobrze więc powierzyć specjalistom i otrzymać gwarancję, że rezultaty będą zadowalające. O czym jednak powinniśmy wiedzieć przy poszukiwaniach ekipy oferującej tego rodzaju usługi?

Zakładanie trawników a typy traw

Przedsiębiorstwa oferujące zakładanie trawników stosują różne typy traw – z rolki oraz nasion. Wszystkie mają odmienne wady i zalety. Te pierwsze wykorzystywane są w szczególności podczas zakładania trawników o niewielkiej wielkości. Ich plusy to zwłaszcza bezproblemowy montaż (również na zboczach) oraz od razu widoczne efekty, jak również wytrzymałość na chłód i wilgoć. Trawniki z nasion będą z kolei znacznie mniej kosztowne od trawników z darni (dzięki czemu doskonale sprawdzają się w stosowaniu na dużych areałach) oraz potrzebują mniej pracochłonnej pielęgnacji.

Zakładanie trawników – akcesoria i umiejętności

Jak nietrudno się domyślić, zakładanie większych trawników w reprezentacyjnych miejscach wymaga dużej wiedzy i wykorzystania odpowiednich sprzętów (między innymi siewników lub spychaczy) i surowców. Z tego powodu przed tym, jak postawimy na ofertę danej ekipy, staranie rozważmy wszystkie plusy i minusy. Koniecznie sprawdźmy, jakim sprzętem posługują się jej pracownicy i czy posiadają odpowiednie kwalifikacje. Trafionym rozwiązaniem okaże się też wyszukanie komentarzy na temat ekipy w internecie – możliwe, że unikniemy dzięki temu przykrych niespodzianek.