Biokominek narożny z szybą lub bez – idealny do nowoczesnych wnętrz

Odnawiasz dom i myślisz, jak uczynić je jeszcze bardziej przytulnym, ale jednocześnie chcesz, by nowa aranżacja pomieszczenia miała nowoczesny wygląd? Te dwie rzeczy da się pogodzić! Wystarczy w wykorzystać biokominek!

Czym cechują się biokominki

W czasach, kiedy tak wiele mówi się o ochronie środowiska i zanieczyszczeniu powietrza, naturalnym jest, że nawet posiadacze domów jednorodzinnych stopniowo rezygnują z budowy tradycyjnych kominków opalanych drewnem lub węglem. Analogiczne, jeżeli nawet nie lepsze wrażenia estetyczne dają przecież ekologiczne biokominki, które w trakcie pracy nie generują dymu. Spalane w nich wkłady żelowe lub biopaliwo dają głęboką ciepłą barwę płomieni, która przypomina paleniska z górskich, drewnianych domków. Paleniska większości biokominków można dodatkowo przystroić włosiem metalicznym*, które w zetknięciu z płomieniem błyszczy się jak żarzące się drewno, polerowanymi ceramicznymi kamykami w przeróżnych barwach lub polanami ceramicznymi, które doskonale imitują takie gatunki drzew jak brzoza, dąb, sosna, czy olcha, co zwiększa dynamikę ognia i potęguje wrażenie posiadania klasycznego kominka. Wykorzystanie ceramicznych ozdób ma jeszcze jedną zaletę – po wypaleniu się biopaliwa polana i kamienie pozostają rozgrzane jeszcze przez jakiś czas, dzięki czemu ciepło wydzielane jest jeszcze kilkanaście minut po stłumieniu płomienia.

Biokominki narożne – czy warto?

Oprawy biokominków produkowane są w wielu formach. Bardzo popularne są biokominki narożne, charakteryzujące się tym, że ich obudowa zagina się w prawo lub w lewo, dzięki czemu można zawiesić je na zagięciach ścian oraz kolumnach. Takie biokominki rogowe nadają się także do zabudowy – daje to porywający efekt aranżacyjny. Atutem biokominków narożnych jest to, iż wysyłane ciepło rozprzestrzenia się jednocześnie w dwóch kierunkach, efektywniej dogrzewając pomieszczenie. Zapewne przed kupnem zaczniemy się zastanawiać, czy wybrać biokominek narożny z szybą czy bez? Szyba w przypadku biokominków ma przede wszystkim wartość estetyczną, warto jednak pamiętać, że szkło hartowane jest dość kosztownym elementem i może wywindować cenę biokominka. Poza tym osłona ognia dłużej się nagrzewa, dlatego jeśli chcemy używać biokominka narożnego jako pomocnicze źródło ciepła, wypada wybrać model bez szyby. Z kolei jeżeli biokominek będzie zawieszony nisko, a mamy małe dzieci w domu, należy kupić model z szybą, która nie pozwoli pociesze sięgnąć do płomienia.