filtr F7

Czym wyróżniają się filtry powietrza wysokiej klasy?

Powiedzmy szczerze: jakość powietrza w Polsce kiepska. Pod tym względem nasz kraj jest na jednym z ostatnich miejsc wśród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia słychać nowe ostrzeżenia o przekroczeniu norm stężenia pyłów PM2.5 oraz PM10 i z tej przyczyny też wciąż poszukiwane są wydajne metody, pozwalające poradzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, szczególnie w obiektach, gdzie podtrzymanie czystości powietrza jest niezmiernie ważne (np. w szpitalnych salach OIOM).

Filtry mini-pleat o klasie filtracji F7 i F9 – do domu oraz urzędów

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i używane są od lat 70-tych. Są obecne m.in. w odkurzaczach oraz pokojowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych montowanych w budynkach mieszkalnych, urzędach czy biurowcach znakomicie sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne typu mini-pleat, które zależnie od klasy są w stanie przefiltrować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki są składową smogu. Nie są dla nich kłopotem też takie zanieczyszczenia, jak włókna, dym tytoniowy bądź roztocza. Kupując filtry dokładne F7 bądź F9 wypada zwrócić uwagę nie tylko na ich wydajność, ale także na jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę z ocynkowanej stali, która wyróżnia się dużą wytrzymałością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgotność) oraz uszkodzenia mechaniczne. Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat papier filtracyjny ułożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, iż filtry te mają dużą żywotność. Filtry minipleat dostępne są w wielu rozmiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – wydajna filtracja w ekstremalnym środowisku

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są z kolei filtry o dalece wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą zdołają zapewnić filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a wytrzymała obudowa, również sporządzona z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wodę i wahania temperatury, co umożliwia sprawną filtrację w wymagającym środowisku (nawet do 80°C). Takie filtry wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie powinny być spełnione wyśrubowane standardy sterylności powietrza, jak na przykład w zakładach produkujących elektronikę.

Źródło zdjęcia – marss.pl.

Siedziba:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46