Gdzie szukać porad dotyczących mody ślubnej?

Trendy na rynku ślubnym wciąż się zmieniają i dostarczają młodym parom wielu inspiracji. Jak wygląda obecnie moda ślubna w wydaniu damskim oraz męskim? Czym cechują się popularne style boho, retro oraz vintage?

Moda ślubna – najnowsze trendy

Styl boho to romantyzm i naturalne, proste kroje. Wśród pań dominują długie zwiewne suknie niekrępujące ruchów, pozbawione wszytego koła i sztywnych gorsetów. Sukienki są zdecydowanie luźniejsze, utrzymane w stylu cygańskiej bohemy, dominuje w nich koronka, zwłaszcza na ramionach i przy dekolcie, a także szeroka gama kolorów. Popularne są też stylizacje retro. Moda ślubna jest w tym zakresie dość różnorodna – na rynku dostępne są sukienki w kształcie litery A, kończące się w połowie łydki, a także charakterystyczne koronkowe, długie welony. Romantyzm i swobodna elegancja, to z kolei główne wyznaczniki stylu vintage. Panny młode rezygnują z ciasno upiętych koków, wybierając rozpuszczone włosy z wplecionymi polnymi kwiatami lub wiankami.

Moda ślubna – gdzie szukać porad?

A co z męską stylizacją na ślub? Zarówno styl vintage, boho, jak i retro pozwalają zaszaleć i zrezygnować z klasycznego, ciemnego garnituru. Panowie mogą wybierać pomiędzy jasnymi elementami garderoby – rozmytym beżem, odcieniami błękitu, pojawiają się także brązowe dodatki wykonane ze skóry – szelki, paski, buty. Duże pole do popisu daje panom styl retro oraz vintage – mogą pokusić się o kieszonkowy zegarek czy kapelusz. Warto pamiętać, że moda ślubna cały czas się zmienia, a najlepszych pomysłów można szukać w branżowych magazynach, stronach internetowych, jak również na blogach.