Praktyczny poradnik – nienaturalne linki przychodzące

Nienaturalne linki przychodzące są najistotniejszą przesłanką, przez którą na portal internetowy może zostać zastosowany ban od Google. Czy jest sposób na uniknięcie tych negatywnych obostrzeń?

Unikaj nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to stosowanie nadmiernej ilości fraz kierujących ruch na naszą witrynę internetową. Łamią one reguły naturalnego linkowania wypracowane przez koncern Google, gdyż manipulują pozycją adresu w wynikach wyszukiwania. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące pojawiają się pod postacią wpisów sponsorowanych najeżonych sztucznymi odnośnikami. Występuje też zjawisko wymiany linków, co skutkuje nałożeniem bana. Strona jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, kiedy nieprofesjonalne praktyki zostaną odkryte, a to wiąże się ze znacznym obniżeniem jej pozycji w przeglądarce, czsem aż o 50 stron.

W jaki sposób wyeliminować nienaturalne linki przychodzące

Nie zapominajmy, że gdy na adres www zostanie założony filtr w Google za nienaturalne linki, możemy starać się o przywrócenie dobrej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten jest niestety bardzo pracochłonny i nie zapewnia pełnego powodzenia. Zgłośmy się do profesjonalnej firmy SEO, jeśli chcemy zwiększyć szansę pozbycia się uciążliwych filtrów. Specjaliści błyskawicznie zidentyfikują realną przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google najlepiej zlecać tylko doświadczonym agencjom.